Yra du galimi aeravimo įrangos pasirinkimai – rankinis arba mechaninis aeratorius.

Rankinis aeratorius – tai įrankis, kuriuo naudojamės atsistoję. Jis turi 2 arba 4 tuščiavidurius cilindrus, kuriais Jūs kojų pagalba įterpiate į dirvožemį, taip ištraukdami iš jo mažą dalį velėnos ir dirvožemio. Taip pat yra tokie rankiniai aeratoriai, kurie turi 2 arba 4 duglius, kurie nepašalina dirvožemio, tiesiog sukuria dirvožemyje skylutes. Pirmenybė teikiama tiems aeratoriams, kurie ištraukia dirvožemio dalį į pavišrių. Rankiniai aeratoriai tinka darbui, bet toks darbas reikalauja daugiau laiko. Taip pat vietoj tokių rankinių aeratorių galima naudoti ir paprasšiausias šakes ar specialiai tam pagamintus batus, kurių apačione yra ilgi spygliai.

Mechaninis aeratorius – tai komercinis įrankis, kurį galima nusipirkti arba išsinuomoti ir jis yra labai naudingas didesnio ploto vejoms. Mechaniniai aeratoriai yra didesni ir sunkesni už rankinius bei reikalauja truputi jėgos bei žinių, kaip jį valdyti. Mechaninio aeratoriaus veikimo principas panašus kaip ir žoliapjovės. Jeigu vejapjovės peilis sukasi aplink vertikalią ašį ir pjauna žolę, tai aeratoriaus peiliai/dygiai sukasi aplink horizontalią ašį, taip kontaktuodami velėna.

Kas geriau: elektrinis ar benzininis aeratorius?

Ir vieni ir kiti aeratoriai atlieka tą pačią funkciją, tačiau benzininiai aeratoriai kelia daugiau triukšmo nei elektriniai aeratoriai. Elektriniai aeratoriai yra plačiau naudojami, kai vejos plotas nėra didelis ir nėra daug kliučių užsikabinti elektros laidui. Rekomenduojama rinktis elektroninį aeratorių, kuomet norimas aeruoti vejos plotas nėra didesnis už 800 m2. Elektrinio aeratoriaus privalumas yra tas, kad nėra išmetamos sudegusio kuro dujos, todėl jos yra „draugiškesnės“ gamtai ir nekenkia jūsų sveikatai.

Benzininiai aeratoriai yra patogesni, nes su jais galima „apdirbti“ daugiau ploto, nereikia rūpintis iš paskos besitempiančiu laidu, kad jis neužkliūtų ir pan.