aeratoriai-lt-vejos-pjovimas_2

Vejapjovės gali būti įvairios. Mes jas klasifikuojame pagal naudojamą energijos tipą:

Akumuliatorinės vejapjovės – su Li-Ion akumuliatoriaus jėga varomu varikliu. Šios vejapjovės pasižymi tyliu veikimu, pakankamai geru galios santykiu. Puikiai tinka mažiems plotams, vietose kur negalima kelti triukšmo. Naujausia vejapjovių rūšis yra vejos pjovimo robotai, kurie be žmogaus priežiūros patys nupjauna kiemo teritoriją. Be to akumuliatorinės vejapjovės yra gamtai draugiški įrenginiai be išmetamųjų dujų. Daugiau apie šias vejapjoves skaitykite čia.

Elektrinės vejapjovės – su elektros tinklo energiją naudojančiais varikliais (220V). Šios vejapjovės taip pat pasižymi mažu triukšmo lygiu, turi gerą galios santykį. Tinkamos mažiems plotams pjauti. Elektrinės vejapjovės taip pat neturi išmetamųjų dujų. Daugiau apie šias vejapjoves skaitykite čia.

Benzininės vejapjovės – su vidaus degimo varikliais varomais benzinu. Šio tipo vejapjovės skirtos vidutiniams ir dideliems vejos plotams. Pasižymi didele galia, kai kurie modeliai yra savaeigiai – turi varomuosius galinius ratus, kurie vejapjovę stumia į priekį. Savaeigės vejapjovės suteikia komforto jausmą, su jomis malonu ir lengva pjauti, nepavargstama fiziškai. Dideliems plotams taip pat yra vejos pjovimo traktoriukai. Daugiau apie šias vejapjoves skaitykite čia.

Mechaninės vejapjovės – Mechaninės vejapjovės tai žmogaus jėga varomos vejapjovės – stumiamos vejapjovės. Šios vejapjovės pasižymi itin tiksliu žolės pjūviu. Žolės kotelis nupjaunamas rotaciniam peiliui prasilenkiat su stabiliu peiliu esančiu ant korpuso. Toks pjūvis yra labai tikslus ir padaro minimaliai žalos žolės lapeliui. Todėl nupjauta veja išgarina mažiau vandens, visada išlieka žalia, nenuruduoja žolės lapelių viršus. Daugiau apie šias vejapjoves skaitykite čia.