Kodėl verta rinktis elektrinę žoliapjovę?

 

Elektrinė – populiariausia iš šiuo metu buityje naudojamų žoliapjovių. Elektrinei žoliapjovei nereikalingas nuolat pildomas kuras, be to, nereikia įrenginio užvedinėti ranka – tiesiog įkiškite elektros kištuką į artimiausią kištukinį lizdą, ir darbą atliksite greitai ir be jokių trukdžių ir bereikalingų pertraukėlių, skirtų papildyti kurui arba iš naujo užvedinėti varikliui. Be to, elektrinė žoliapjovė garantuoja nenutrūkstamą darbą – nereikės baimintis, kad ne laiku pasibaigs kuras arba išsikraus akumuliatorius. Verta paminėti, kad elektrinės žoliapjovės dažniausiai būna dar ir gerokai pigesnės, nei akumuliatorinės ar benzininės.

Dėl savo patogumo, lengvumo bei optimalios kainos elektrinė žoliapjovė – tai idealus pasirinkimas žmogui, perkančiam žoliapjovę asmeniniais tikslais, namų, sodo aplinkai tvarkyti.

Dirbant žoliapjove ar krūmapjove reikėtų turėti šias apsaugos priemones: skydelį veido apsaugai su ausinėmis ir akinius, batus neslidžiais padais, apsaugines pirštines ir tinkamus drabužius.

 

Šiek tiek istorijos:

 

Žoliapjovės buvo sukurtos XXa antroje pusėje, JAV. 1972 metais amerikietis Džordžas Ballas, nepatenkintas vejapjovių peilių daroma žala medžiams, nusprendė rasti išeitį. Paėmęs skardinę ir nedidelį gabalėlį storo žvejybinio valo pritvirtino juos prie varikliuko. Iš tokio savadarbio įrankio, kuris tuo metu buvo pavadintas „Žolės ėdrūnu“ (Weed eater) ir gimė šiuolaikinės elektrinės žoliapjovės. Vėliau savo idėją Džordžas pardavė Emerson Electric kompanijai, kuri sukūrė jau pramonines žoliapjoves. Taip jos išplito visame pasaulyje.